Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Царството на езеряните

Go down 
АвторСъобщение
Aurora
първокурсник
първокурсник

Female
Брой мнения : 49
Къща : КъщатаНаХилядитеПисъци
Дом : Блъдхенд
Registration date : 17.02.2008

Описание
Герой:
Особености:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Чет 28 Фев 2008, 22:36

На Аврора и беше писнало. Искаше да е сама и направо се зачуди, когато откри, че не може да открие спокойно място в замъка и околностите му. Навсякъде гъмжеше от ученици. Най - накрая стигна до едно огромно езеро. Беше чувала разни истории за обитателите му, кои добри, кои лоши, но в момента не се вълнуваше особено. Просто искаше да бъде сама. Седна на един камък близо до брега и започна да хвърля камъчета във водата. Това я успокояваше.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female
Брой мнения : 1526
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Сря 12 Мар 2008, 18:54

Нямаше никой. Поляната бе празна. Езерото беше спокойно, а някой изяряни - наизлезли на бреги преди да се уплашат от

ПУК!

Хестия се появи. Беше необикновено облечена - в черна мантия и с черни дрехи - черна пола с висока талия и бяла блуза - явно бе ходила някъде. Да, така беше - при баба си, в болницата. Тя бързо свали черната мантия и я напъха в чантата си, извади оттам друга, лилава. Разплете сплетената на плитка коса и тя отново беше на онези нежни, прекрасни вълнички. Горчиви сълзи напираха в очите й. Беше рано да се връща в академията. Седна на брега и горчиви сълзи потекоха от зелените й красиви, но тъжни сега очи. Някой се приближаваше....

Ahriman
wizard
wizard

Male
Брой мнения : 328
Къща : St Joseph
Сума в Гринготс : 379
Registration date : 01.12.2007

Описание
Герой:
Особености: Демон

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 16:52

Ариман беше решил да се порасходи. Забеляза я. В първият момент не можа да се сети коя е. Плесна се почелото. Иссмя се на себе си.Точно нея да я забрави коя е. Почуства се глупав.
Приближи се. Видя че нещо и има. Намръщи се. Почуди се дали да не я подмине. Ала тогава Хестия го забеляза.
Ариман направи глупава гримаса. Ухили се.
-Здравей.
Трябваше ли да я попита какво и е? Той не искаше да знае. Беше му неодобно. Ала не осети как думите се истръгнаха и истъркаляха от устата му.
-Как си?
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 17:03

Хестия в първия момент обърна поглед на другата страна - необичаша никой да я вижда как плаче - проява на слабост, която в момента бе ненужна никому - все пак бяха на прага на война. Избърса сълзите си, пое си дълбоко дъх - студения въздух изпълни дробовете й. Почувства се по-добре. Обърна се към Ариман. Не го бе виждаламного отдавна. Нито из блъдхенд, нито из академията. Огледа го от главата до петите, после впи очите си в неговите.
-Добре, предполагам - тя излъга, но не й се говореше за болници, за възрасти, на прага на смърта хора... - А ти как си? Скоро не те бях виждалла из академията.... ДА не ти се е случило нещо - попита мило зеленоокото момиче, като впи поглед в лицето на събеседника си.

Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 17:41

Ариман се иссмя.
-Не. Нищо не ми се е случило.
Ариман вкара ръцете си в джобовете. Погледна нагоре.
После върна погледът си на Хестия. Гледаше го особенно. Да не се опитваше да прочете мислите му?
-От тренировки не ми остава време да се мотая. Не съм спал в академията от както доидох. А и ако си обарнала някакво внимание ще знаеш че хората ми пречат.
Аримансе засмя. Хестия почти се усмихна.
-Последния път ти направих лошо впечатление или бъркам?
Ухили се. Оспокои се че Хестия не заговори за проблемите си. Никак не му се слушаше.
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 17:54

Хестия погледна към езерото. Загледа се в някаква русалка, опитваща се да прибере детето си. Подсмихна се и заговори:
-Ти?!? В блъдхенд няма нормални, в смисъл всички сме странни, малко и странни.Рядко по-странно държание ми прави силно впечатление, отбелязвам го за себе си и толркова,просто си зная. Няма как да променя хората. Като ми даде да разгледам мислите ти-момичето не се сдържа да отбележи - , всичко бе така ясно и подредено в ума ти, това ме учуди. - Ариман се ухили,ала Хестия още не бе приключила. - Всеки спомен - кристален, поставен на мислена линия на времето. Много време ли ти отнема да го правиш, след бала послучей учебната година Лейла бе направила същото с мен, ала аз така и не продължих тази практика. - Ариман се засмя, холо се много време. Накрая чак щеше да го заболи корема от смях. Смееше се искрено. Хестия го гледаше учудено, какво ли бе казала, какво ли бе направила? Ариман спря (да се хили след 10 тина минути и започна да говори, още развеселен
Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 18:07

-Аз не го правя нарочно. И не отнема много време. Когато нещо стане спомен само го намествам слет другите. Така са ме учили. Не е случаино че ми варви в аритмантиката. При мене всичко е подредено така. Учили са ме че е по лесно да чистиш сазнанието си като е подредено.
Ариман се ухили. Почеса се зад тилът.
-А ти до къде си с легилимантиката?
Детето на русалката се дърпаше. Не искаше да се пребира.
Какво ли му е толкова интересно? каза си Ариман.
Огледа брегът. Замисли се.
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 18:16

Хестия се усмихна.
-Леглимантика, оклумантика, странно но аз никога не съм ги изучавала като предмети, просто го мога, развива се само, учи се, помага ми... Амарандът го прави, аз само чета книги и се упражнявам. - Ариман я погледна леко учудено. Хестия неможеше да обясни по-точно. затова реши да смени темата - А Виви как се справя, с оклумантиката? - Ариман се сепна
Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 18:27

Не знаеше какво да одговори. Ариман и беше дал само два урока. Как можеше да се справя? Засрами се. Беше пренебрегнал вазложена задача.
-Рано е да се каже.-реши да каже Ариман-За сега много добре се справя. Но не зная дали мога да направя от нея нещо повече от посретствен оклумант.
Замисли се. Амарандът. Какво щеше да остане от Хестия ако Амарандът се онищожеше?
-Хестия...може ли да те попитам..Освен силата която амарандът ти дава какви таланти имаш ти?
Почеса се. Заподозря че прозвоча грубо.
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 19:05

Момичето се усмихна горчиво. Впери поглед в събеседника си. Защо ли питаше?!? Тя се учуди, но се постара да запази мило изражение.
-Ще ти кажа веднага, щом спреш да ми ровичкаш из ума! - момичето го каза мило, но Ариман я изгледа сурово. - Да, направи го, веднага. - гласът й бе еднакво приветлив трърд. Ариман я послуша и след няколко секунди тя вече не чунстваше онази лека болка в съзнанието си - За разлика от вас, изучавалите леглимантика леглиманти, клеманти, аз чувствам когато ми бъркат из съзнанието, по-точно увствам силно, а дреги дори неразбират... - Ариман се ухили. - Говоря сериозно, така е.
-Да, не отричам - кимна Ариман. Хосле остави Хестия да продължи:
-Колкото до моите дабри. С раждането ми, амарандът ме пази, а аз него. Много е трудно да се каже кое е моя дабра, просто има неща които владея по-добре, те са онези, за които лично аз си мисля, че са си мои дарби. Например приготвянето на отвари, усещането на чувства и други, различни. Наистина ли искаш да говоря за себе си? - Хестия зададе въпроса директно, знаеше че така е най-добре, зачака отговор, но и Ариман не се смути от начина по който бе зададен въпроса.

Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 20:04

Ариман се замисли искаше ли наистина. Беше му все едно.
-Да защо не. Раскажи ми. Говори ми докато не ми писне да слушам.-ухили се.
-Колкото до легилимантиката.-иссмя се. Хестия распозна пренебрежение в тонът с които заговори.-Мислиш ли че останалите не схващат кога някой натиска сазнанието им за информация? Много се лъжеш. Иска ми се да видя колко уверена в себе си щеше да си без закрилата на Амарандът. Щеше да осещаш чуства. И нямаше да си единствената.
Аз например в моментът осещам страх в теб.-ухили се самодоволно.-Макар че те имат за една от наи силните фигури в тази игра ти все още се смяташ за пешка.
Ариман пусна косата си. Облегна се назад на лактите си. Залезът не беше нищо особенно днес. Нямаше лилави облаци.
И все пак изведнъж нещо лилаво мина пед очите му. Ариман усети тъпа болка в носа. Погледна Хестия очудено.
-Защо беше това?
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 20:37

-Иска ти се да видиш каква щях да съм без амарандът?!?- Хестия се беше замислила над това и леко хапливо каза - Ами размажи амарандът, и ако остана жива, ще разберем.... - Хестия присви устни, "Мислиш се за пешка" беше останало в главата й. Та какво повече можеше да бъде едно обикновено момиче?!? Ариман видя тези мисли, и се ухили, имаше коментар, но реши че първо трябва да чуе гласа на Хестия, не само мислите й.
-Това ли, не само ти можеш да четеш мисли - Хестия се усмихна, ала Ариман усети че тя излъга.
-Не ме лъжи, няма смисъл Хестия, аз пак ще науча истината. Точно мен няможеш да ме излъжеш, неможеш още да скиеш съзнанието си, а амарандът не ме смята за заплаха....
-Прав си, не беше игра на светлината. -Хестия вдигнна ръкава си малко- Белегът на лилавия пламък, не аз - аследното прозвуча като на малко беззащитно дете, Ариман се усмихна. Явно самата Хестия неразбираше и се оправдаваше, явно само тя си мислеше, че тя е отделно от амарандът, неможеше да е така 13 години. Ариман погледна пламналото небе и заговори...

Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 21:03

-Спорет мен...ти си одделна линос от амарандът.
Ариман не знаеше защо го беше казал. Хестия не се интересуваше точно от неговото мнение. Ала той пък не се интересуваше някой интересува ли се.
-Говорех за талантите...защото мисля че ги имаш. Не защитата която амарандът ти дава. Твойте собствени. Ако бях на твое място щях да ги развивам. Щях да ги исползвам. Амарандът може да исчезне след войната. Може да се разруши. Всичко може да стане. Аз не смятам че трябва да расчиташ на него. Да зависиш от него.
Рассея се. Небето беше красиво. Вече беше мрачно. Черни гарвани летяха в кръг над главите им. Беше ли поличба?
Ариман пак огледа брега. Нищо съмнително. Детето на русалката беше спряло да се дърпа. Водата беше спокоина. И все пак. Ариман имаше предчуствие.
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 21:30

-Амарандът е неразрушим. - Хестия го каза измъчено. Необичаше да разказва това. - В миналото е бил "унищожаван" 3 пъти. А колкото до моите таланти.... Те аз ги развивам. Това че никой не го вижда, защото всички ме мислят за ходеща карта към онова, което искам да махна от себе си.... - тя го бе казала, да. искаше да изтръгне амарандът от себе си, невъзможно, но мечта....
Онова там на клъв ли ти прилича - изненадващо попита Хестия и посочи едно червено петно в езерото.

Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 21:40

Ариман скочи на крака. Как не го беше забелязал преди. Беше огледал всичко. Ядоса се.
-Ще проверим ли?-Ариман се обърна към Хестия.
Тя исглеждаше очудена. Май беше очаквала да и се каже да стои на страна.
Приближиха се. русалката се носеше на повърхноста. Ариман направи погнусена гримаса. Извърна лице. Видя черна змия. Виеше се около коралите. Сложи ръката си пред Хестия. Спря я да не продалжи. С другата ръка посочи змията.
-Магия?-попита Ариман.
Обърна се. Огледа сушата. Нямаше никой. Ала той не беше забелязал и кръвта. Може би Хестия щеше да види което той не успяваше-
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 21:54

Хестия го изблъска настрана.
-Не го ли виждаш?!? Ослепя ли?!? Не виждаш ли онова там?!? Детето-русалче. Мъртво е. - Хестия гледаше уплашено. - Еванеско! - змията не се отдръпна, ала Хестия бе решена да се приближи до мъртвото тяло. - Какво става, пусни ме, няма да ме спреш! Не Виждаш ли че почти цялото езеро е червено?!? Нещо става! - Зелена светлина озари лицата им. - Потего - извика тя светкавично.Светлината разцепи едно дърво. Писък огласи околността....

Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 22:30

Ариман застана за секунда с затворени очи. Искаше му се да удари Хестия. Да я върже и да не и даде да мръдне и да искрещи още веднъж така.
Беше видял детето. Оддавна. Тя беше провокирала случилото се. Ариман осазна защо я държаха винаги на страна.
Хестия сега гледаше оплашено дървото. Вече нямаше нищо там. Ариман хвърли бърз поглет към мястото. Забеляза движение.
-Не издавай нито звук!-иссъска ариман на Хестия-Ето там.
Посочи и мястото. Храста помръдваше. приближиха се бавно. Без да осети Хестия Ариман направи хамелеонизираща магия и на двамата...
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 22:40

-Недей. Той няма да те нарани. - Тя шепнеше тихо. - Онзи писък, не бях изкрещяла аз - Ариман направо искаше да я пребие, толкова го нервеше, защо ли нямашеда ги нарани!? Как така едно малко момиче можеше да прецени това. Хестия влезе в съзнанието му, оплете ума му, с този на идващият. Там имаше спомени, видения, страхове, "Страх ме е , какво става тук? " - ту чуваха мислите му.
Ариман я погледна яростно, ала тя го спря:
-И аз имам своите дарби. Не ме е страх, ако скаш си върви, тук ще стане нещо. - Ариман само дето не я зашливи. Какви глупости говореше това момиче?!? Вгледа се в очите й, тъмни, злени, изпълнени със загрриженост
-Какво мислиш да правиш? - попита тя накрая

Ahriman
wizard
wizard

Male

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 22:51

Не логично. Абсурдно. Глупаво.
Как така някой можеше да нападне русалка и детето и. И слет това да не знае какво става? Какво целеше хестия?
Ариман се намръщи. -Ще остана. Няма да се меся.
Ариман застана на страна. Скръсти ръце.
Той се приближаваше. ариман го погледна с интерес.
Чудеше се по кой точно начин ще нападне лековерната Хестия. Много хора испитваха страх. ала повече умееха да изиграват останалите.
Ариман беше почти обеден че този беше излъгал в мислите си.
И се оказа прав. Той я нападна. Хестия не...
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   Пет 14 Мар 2008, 23:54

Хестия не бе същото малко лековерно момиченце, което прди малко Ариман искаше да да фрасне. Беше хладнокръвна, с бледо безизразно лице.
-Експелиармус! - Хестия го каза твърно.
-Протего! Аерофобос - Хестия се хвана за гърлото. Дрезгавият глас й бе познат, той беше същият, който й бе причинил част от картините. Но кой бе той? Никога не виждаше лицето му.
-Фините иткантантем! - Хестия си пое дъх. - Ти, жалко подобие на същество! Пърп Файъ!
Качулатия бе вързан със здрави лилави пламъци. Безизразното лице на Хестия бе още студено.
Ариман наБЛЮДАВАШЕ отстрани. Не искаше да се меси в чуждите работи, но дали Хестия осъзнаваше какво прави.
-Жалък, чистокръвен червей!-Извика дрезгавият клас - Ти, нещастна бездарна ходеща карто към предмета, не смей да ми се противопоставяш! Круцио!
-Протего! - Хестия избегна непростимото проклятие, косата й й се пречкаше, алатова не беше пробем....
Тя погледна към Ариман. Той стоеше настрана, но нещо се зададе зад него

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Царството на езеряните   

Царството на езеряните
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1