Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Кабинетът на Джоунс

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female
Брой мнения : 1526
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

ПисанеЗаглавие: Кабинетът на Джоунс   Вто 12 Фев 2008, 21:36

Стаята беше голяма. Имаше голяма прозорци и беше много светло и топло. На една лъвица бяха подредени различни книги с рецепти за отвари. Малко по - нататак имаше и стъглена поставка, в която бяха разположени най-различни съставки. Понякога на Хестия й се налагаше да приготвя отвари по спещност по молба на някой. Всеки можеше да дойде тук. Хестия беше непрекъснато там. Имаше и малко помещение, отделено с врата. Там Хестия съхраняваше силните отвари. И своите собствени котели и други вещи.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard

Male
Брой мнения : 726
Къща : дворецът в Монако
Дом : Вемънхолд
Сума в Гринготс : 37450 паунда :Р
Registration date : 07.03.2008

Описание
Герой:
Особености:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Вто 20 Май 2008, 20:55

Александър беше раздразнен, че професор Джоунс го вика в нейния кабинет. Но щеше да бъе бесен ако му отнемеше точки. Поради тази причина, след като се видя в коридора с Миранда и Марк и оплю хубавичко професорката тръгна към нейното леговище. Минути след това се бе изправил пред високите порти на кабинетът й, с надпис над вратата "Професорът по отвари Хестия Джоунс". Алекс почука на вратата, надявайки се учителката да е забравила и да я няма там...

НЕ СЪМ ТУК ЗА СЛАВА, НИТО ЗА ПАРИ, ОЩЕ ПО-МАЛКО ЗА УВАЖЕНИЕТО ВИ.ТУК СЪМ ЗА ДА ПОБЕДЯ ! ! !
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Вто 20 Май 2008, 21:15

-Влез. - чу се отчетливо от вътре. Момчето влезе, а вътре го чакаше преподавателката, не не беше бясна, или поне не й личеше. Усмихна се при вида на новодошлия и го подкани да седне. - Чай? - алекс кимна.
Преподавателката наля две чаши със чай.
- Кажи ми, Александър Де МУун, защо бутна котлето? - започна спокойно и някак приятелски Хестия, нейната цел не бе да плаши момчето, а да разбере. Поне за сега. Вече знаеше какво ще е наказанието му, но пък първо защо бе бутнал котлето.

KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard

Male

Описание
Герой:
Особености:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Вто 20 Май 2008, 22:32

-Професоре, и вие, и аз знаем защо съм бутнал котлето. Мисля, че разговора е излишен, въпроса ви риторичен, а отговора ми очевиден.- момчето с лека ирония, се опита да доизкара някаква рима, пискайки да покаже че не му пука от ситуацията, която той бе създал.
-Хъ..хъ- прокашля се професорката, с изражение, казващо "Не си играй с огъня момченце!".
Когато Александър Де Муун я погледна в очите, видя спокойнственост, хладнокръвност и безчувственост. Затова той се откри пред нея
-Съборих котлето на Джен, за да я подразня. Знаете какви са ни обтегнати отношенията с нея, така че мисля че е нормално.Исках да й стане гадно, както и направих. Но не очаквах да ме видите- призна си момчето, съжалявайки за грешката..., че не се е огледал докато е направил поразията...

НЕ СЪМ ТУК ЗА СЛАВА, НИТО ЗА ПАРИ, ОЩЕ ПО-МАЛКО ЗА УВАЖЕНИЕТО ВИ.ТУК СЪМ ЗА ДА ПОБЕДЯ ! ! !
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Сря 21 Май 2008, 10:37

Спокойният вид на преподавателката почти не се промени. Тя впери поглед в момчето.
-Радва ме факта, че си признахте. - усмихна се Хестия. - Но това не означава че ще се измъкнете от наказание. - явно Александър вече беше побеснял, но пък си мълчеше, защото бе наясно че професорката няма да се поколебаи и щеше да направи наказанието, каквото и да бе то двойно.
Джоунс стана и отиде до една от полиците с книги. Оттам, от последният рафт взе една прашна кутийка, леко забърса прахта и я отвори. оттам изкара едно перо за писане. Беше много красиво - зелено със сребристо.
-Господин Муун, вземето това перо и онзи пергамент. Напишете две от съставките на разтвор за приятна миризма. Като се занимавате с друга в час, да видим какво сте запомнил. - Момчето затърси с поглед мастилница, но Хестия го спра с крива усмивка. - Започнете да пишете. Не ви енужно мастило, ще използвате кръвта на човека, който най много цените в Академията. Явно ще е с кръвта на някой вънъмхолдец.
Хестия извади една книга и зачете нещо в нея, чакайки да види написаното от Алекс. Тя нервно започна да отгръща страниците, докато търсеше явно нещо определено.

KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard

Male

Описание
Герой:
Особености:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Сря 21 Май 2008, 18:00

-Професора, извинявайте но да пиша с кръв...С кръвта на любим човек, от венъмхолд.... става въпрос за мен ?
-Да не си мислите че държа на някого от тук, билото и а Марк или на Миранда. Е за Миранда да...но тя.... но тя няма кръв.
-Как така няма кръв-опули се учителката.
-Просто така има малко кръвоснабдяване, и не мога да й зема кръв.
Поради тази причина ще ми се наложи да ви ги кажа устно двете състваки- именно кожа от дървесна змия и разбире се че щом ще е разтвор то това би било водата, това е следващата съставка. И третата съставка е стебло от горецвете.
Момчето се усмихна посдлу, тъй като видя учебника на професорката отворен случайно на тази страница. И без да иска Алекс успя да прочете съставките...без Хестия Джоунс да го види...

Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Чет 22 Май 2008, 21:21

Хестия пое листа. В същия момент книгата падна от ръката й, книгато, която тя четеше. Муун инстинктивно погледна към текста, успя да прочете "За да се постигне пълен ефект от отварата..." Но му стана ясно, че това не беше просто отвара, защото книгата, беше една от малкото, които преподавателката бе донесла с идването си. Хестия бързо дрибрра книгата в едно чекмедже, и след това се върна към стаята, към наказанието на момчето.
-Тогава ще го напишете със собствената си кръв.... Не няма да ви остане отпечатък, не се безпокойте. - гласа на жената трепереше неистово, как бе могла да изтърве книггата, ами ако Муун започнеше да любопитства каква е книгата.... нямаше как да я вземе, но все пак дори само мисълта притесняваше Хестия. Тя му подаде перото, и листа. Зачака. Нужни бяха 2-3 думи да бъдат написани. - Няма да ви заболи, хайде по-бързичко. - вече по-спокойно повтори професрката

KIKO
Talanted wizard
Talanted wizard

Male

Описание
Герой:
Особености:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Пет 23 Май 2008, 08:40

-И защо трябва да пиша с кръвта, си?! Не мислите ли, че мога да се уплача, че вие ме насилвате. Опитвате се да ме нараните, само че като ме карате аз сам да се нараня. Ако откажа да напиша съставките с кръв какво ще стане?!- попито подозрително Алекс, гледайки към учителката, която очевидно беше притеснена...

Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   Пет 23 Май 2008, 09:43

-Господин Муун. - Тя вече говореше спокойно и бе върнала непроницаемият си вид. Само Цвета на косата й се сменяше бясно. Но след секунда и той остана едни - черен. Впи зелените си очи изпитателно в момчето - Честно казано не виждам нищо нередно. Защо? Защото, господин Муун можех да ви накар да ми напишете 120 реда съччинение за Сънотворните отвари, без допълнителна информация от моя страна. - Хестия не бе притеснена от факта, че е накарала ученик да пише с кръвта си. Не, естествено не би застрашила живота ученик. Просто и сама знаеше че от две думи написани с не поввече от 3 капки кръв имаха много по -голямо въздействие, а тя искаше точно това, да не се повтаря, не да мъчи когото и да е било
- Това вече щеше да е насилствено наказание. Направо мъчение.- Алекс кимна, но Хес имаше още какво да каже. - Мисля, че е време да си вървите. Достатъчно време ви отнех, както и вие на мен. - ПРитеснението на Джоунс не бе свързано ни най-малко с писането на тези думи, а по-скоро с книгата, която нервно бе прибрала в чекмеджето. Муун стана и тръгна към вратата.

ПП. Поради новите правила не е позволено да гоним хора от РП, за това явно ще ти се наложи сам да драснеш 1-2 реда че си си тръгнал smiling

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на Джоунс   

Кабинетът на Джоунс
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1