Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!

ИндексИндекс    Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Share | 

Урок №6 Доброто и злото

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
*** МИРАНДА ЖАР ***
първокурсник
първокурсник

Male
Брой мнения: 109
Registration date: 01.05.2008

Описание
Герой:
Особености: Без особености

ПисанеЗаглавие: Урок №6 Доброто и злото   Чет 26 Юни 2008, 06:52

Този път Миранда не беше закъсняла. Напротив.
Бе първата в кабинета по философия. Проверяваше единствената домашна, на Александър Муун естествено. Беше в добро настроение. Алекс се бе справил чудесно с домашната, и нямаше как философката да не му беше написала 450 точки, за изчерпателен отговор, интересно поднасяне, а и все пак задачата бе различна, можеше да се приеме и като практическа. Също така това беше единствената домашна.
Ето това бе АлександроМуунската творба:

"Подковата е символ на щастието и берекета. Както и детелината, която е символ на просперитета и успеха. Подковата попринцип е предмет, който се слага като обувка на коня. Тази обувка постоянно стъпва върху земята, най-вече върху пръстта, тоест върху майката Природа. И може би тази неразривна връзка между природата и подковата, прави самата подкова силно заредена. Подковата носи заряд който е полужителен. Самата форма на подковата е полукръг... което може да бъде асоциирано с луната, а и попринцип подковата се прави от метал-желязо, мед, цинк... Тези метали са благородни, или да бъда съвсем точен, метали които съществуват чисто и натурално в природата, без преработка. Не е смесица между различни метали и съставки, под някакво си налягане, натиск и опън... напротив. И точно поради тази причина хората когато сменят подковите на коня, или пък когато той умре,не ги изхвърлят, а ги пазят. Е да в миналото едва ли са ги накичвали по вратите..., но със сигурност са стояли на някакво съкрално място. В по-късен етап към Средновековието вече подковата добива голяма популярност. Сегтакато че ли отшумя, както е и със всичко останало, всяко чудо за три дни. Когато намериш подкова, това означава късмет. Странно къде ще намериш подкова?! И когато вземеш подковата си я закачаш на входната врата. Всичко е въпрос на късмет, ако имаш късмет да намериш подкова или детелина ще имаш късмет, това е разковничето. Щом имаш късмет, и си един от малкото намерил подкова или детелина, значи щеимаш късмет...
Що се отнася до детелините,както пее Лили Иванова "Детелини, детелини, детелини, многобройни сте но само с три листа..." Мисля, че детелината е съвсем обикновенно цвете. Не знам защо е толкова известно, нитопък с какво. Четирилистна детелина! Всеки иска да я намери... ясно е защо е четирилистна, защото четворката е символ на кръстта (четирите страни на кръста), четирите посоки на света, четирите добродетели-мъдрост, умереност, справетливост и мъжество. Също така четери е символ на четирите евангилия в Християнстово. Символизирам четери с вярата, тъй като вярваш че детелината четирилистна ще ти донесе късмет. А вече що детелина, може би идва от "дете", тъй като е най-святото, най-обичаното, най-желаното, най-непоквареното, усмихнато и т.н.

Аз лично не бих станал аскетик... защото не бих се лишил от нищо. АЗ съм си егоист, задоволен, обичам комфорта, храната, забавленията, развлекателностите, дори и секса. И не иждам с какво живота ми ще се промени, и то в добра посока, ако наистина съм аскетик. Да не ям месце, да не гледам ТВ, да не правя секс, изобщо това е скотски живот, неприсъщ за телците (аз съм телец).

Как да си променя отговорите които аз съм дал?! Но ще пробвам, да се пооправя и редактирам ако има някъде къде...

Какво представлява щастието?
Щастието е чувство, което не всеки изпитва. Може би щастието се изразява в усмивката, в топлия поглед, в спокойните дивжения и говор. Усмивката, оптимизмът, добрият поглед това са симптомите да си болен от щастие, както и от любов.

Защо това чувство ни напуска?
Защото има хора, на които им се случват нещастия, тежки преживявания, инциденти. Тогава усмивката ги напуска, оптимизма също... съответно и щастието.

Каква е формулата за усещането на безгранично удоволствие?
Може би формулата е оргазмът.... тогава наистина получаваш безгранично удоволствие, макър и за малко.

Пирон... бил първият представител в Древна Елада на скептицизма. Демек, той е бил първият който е казал "Аз знам, че нищо не знам" и тем подобни. Аз съм далеч от скептицизма. Не изпитвал емоции и чувства. Направо той не еживял пълноценно. Това да не кажеш на някого "Обичам те", или пък "Мразя те" какво означава.

С усмивка на лице Миранда написа И-250 точки.
След което се замисли, че е дошъл момента, в който ще предаде последният урок... именно най-трудният и най-сложният-Доброто и злото.
Жар се е докосвала и до добрата страна и до лошата страна. Така че, кой по-добре от нея би могъл да говори за двете противоположни посоки.
В стаята постепенно влязоха учениците, след като би звънеца. Всички бяха учудени от усмивката и присъствието на професорката.
-Здравейте! От домашните съм разочарована, получих само от Александър Де Муун, на който съм писала 250 точки, защото ги заслужава напълно. На останалите им зимам като за последно 120 точки.
Ще си преподам урока , но без домашни. Е не се радвайте, вместо да пишете за доброто и злото за домашнаработа, ще пишете за доброто и злото на годишният изпит. Така че, седнете и го научете, имате време...
-И така сегапо същество. Ще си поговорим за доброто и за.. злато.
-Не всъщност няма какво да ви говоря... вие знаете какво е добро и каквое зло. Ще ви проверя на самият изпит... в Библиотеката ще сложа няколко неща, които може да ви бъдат полезни...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя

Урок №6 Доброто и злото

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Similar topics

-
» Урок:Как да играеме LAN
» Урок:Как да направим Клип с FRAPS 2.9.1
» Урок:Как се слага SAVE на Need for Speed Underground 2
» Урок:Как да пуснем H2o Purge,Neon и фаровете на колата