Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Кабинетът на директора

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female
Брой мнения : 251
Registration date : 10.06.2008

Описание
Герой:
Особености: Различен

ПисанеЗаглавие: Кабинетът на директора   Вто 10 Юни 2008, 02:24

Шоу нямаше желание да окупира кабинета на бившата директорка. Честно казано му изглеждаше твърде зловеща мисълта да стои там сам след всичко, което се беше случило с предния собственик. Той беше огледал всички празни стаи на етажа и бе решил, че онова, което представляваше изоставен килер, ще бъде най-удобното помещение за работа. Беше наредил всичко да бъде изнесено от там. По-късно щеше да си създаде комфорт с някой друг прозорец и може би бюро и стол... Първата стъпка обаче направи веднага. На вратата постави малка табела с надпис Кейдън Шоу-директор и се упъти по коридора в опознавателна разходка.

Второкурсник
Второкурсник

Female
Брой мнения : 1526
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Пет 04 Юли 2008, 21:20

ПРОФЕСОР Джоунс и Салазар се появиха със силен пукот на 10тина км от замъка на Академията.
-Сал... Аз мога и сама. - каза Хестия и го погледна умолително.
-Не, като видя Каролина Бърг, тогава.
-Ще те убият!
-Дообре, така приличам ли ти на Салазар? - Хестия поклати глава.
След около час стигнаха до входа. Хестия свали качулката на мантията си и прошепна нещо. Голямата врата се отвори и двамата закрачиха бързо. Сал забеляза, че Хестия е все още много бледа, но не посмя повече да разпитва, особено пред погледа на учители и ученици.
Хес бързо хвърли поглед на кабинета си и продължи забързано.
-Кога Кери се е преместила в килера.
Хестия почука нервно и отвори вратата, преди да е чула отговор. Завари някакъв мъж на бюро, но в старанието си да не пусна САл вътре, бързо тръгна отново към вратата и промълви:
-извинете... Превидяло ми се е табелка "директор" на вратата. Къде се е преместила Каролина къде й е кабинета.
Тя тъкмо щеше да затвори вратата след себе си когато чу:

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Пет 04 Юли 2008, 22:27

-Тогава и на мен ми се привиждат някакви неща.-отвърна Кейдън.-Ако не е спешно, моля да го отдадете на халюцинацията.-рече мъжът, на който вече му беше писнало от повтарящата се схема на обяснения кой е и защо е тук. Може би наистина щеше да е по-добре да беше направил някакво изявление...но вече беше доста късно да действа по въпроса... Както и да е...ако не беше спешно, Кей нямаше особено желание да се впуска в разговори...ако пък беше...е, и по-натоварени дни бе имал...

Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Съб 05 Юли 2008, 11:27

Хестия се подпря на вратата, иначе Сал щеше да нахълта вътре.
-Професор Бърг е тук, нали? - попита тя.
В отговор мъжа поклати глава.
-Не, имах впредвид в сградата на Академията. - обясни тя, мислейки, че е останала неразбрана.
-Аз съм новият директор. Каролина Бърг я няма. - накрая раздразнено обясни Шоу.
-Оу.. - успя едва да процеди ХЕстия. - А дали е оставила нещо за преподавателката по Отвари? - попита Хес.
Кейдън поклати глава.
-А къде можем да я намерим? - чу се гласа на Салазар, който вече беше влязъл в килера.

Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Нед 06 Юли 2008, 04:13

Кейдън се ухили срещу последния нахълтал с нескрит интерес:
-Ъм...-изрече той и му направи знак да се обърне, за да види изражението на професорката.
Напушваше го смях...не само от тях-вече от цялата Ейрен:
-Бих попитал същото...уви не знам към кого да си отправя въпроса. Виждате ли...-Кей се изправи и подпря ръце на бюрото, разглеждайки двойката.-тя малко изчезна. За това съм тук и съм директор...ако Каролина си беше на мястото, нямаше да има нужда от мен, нали така?-усмихна се той лъчезарно.-Ако търсите нещо, което следва да ви е оставила...съжалявам да ви го кажа, но нямаше абсолютно нищо в кабинета й (освен голите стени-те си бяха непокътнати) след изчезването й. Може би е добре да попитате сестра й?-Кей отчете ответния поглед на професорката като "ти луд ли си?!" и се засмя тихо. Поразгледа ги още малко и след като не казаха нищо, явно замислени над този обрат, Кейдън седна обратно на стола си.-Ако мога да ви помогна с нещо...по-добре говорете. Ако не ми е в компетенцията...нищо лично, но имам други задължения, които влизат в нея.-усмихна се той скептично, сплете ръце и се загледа в празното пространство докато чакаше някаква реакция.

Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Пон 07 Юли 2008, 22:30

Хестия усети как Салазар я хваща за ръката и я дърпа към изхода.
-Хайде ХЕстия! Нямаме повече работа тук. - изсъска той.
ХЕстия обаче не можеше да помръдне... Каролина Бърг я нямаше... И сега какво... Този тук, а не, вече явно халюцинираше.
-Май почвам да халюцинирам... - обърна се тя жално към Салазар и кимна едва забележимо към Кейдън.
-Не, не е така... - каза той и още по-настоятелно я задърпа към вратата.
Хес усети натиск, но не физически, а в/у ума си. Погледна изпепеляващо Сал, а той й отвърна неразбиращо. После Хес се обърна към Кейдън.
-Ще се радвам, ако се опитвате да разглеждате умовете на учениците, не на преподавателите тук... - усмихна се и отметна кичур коса от лицето си.
Нямаше намерение да дава на когото и да е било да чете мислите й, още по-малко да разглежда спомените й, а сега... ато единствените неща в ума й бяха Каролина и дали някой няма разпознае мъжа до нея че е Салазар...
После за последно отправи поглед към Кей:
-От министерството нали? - всички, дори и тя самата се изненадаха от треперещият й глас. Международни стандарти или бъркам? - добави тя, и се притесни малко от треперенето в гласа си.
"Само да получа отговор и си тръгвам... Не бива да покзвам, че ми има нещо." - помисли си тя, после погледна към Сал: " Помисли си, след края на учебната година кого ще търсим... "
След това тя отправи нетърпелив за отговор поглед ъм Кейдън, с единственото желание той да й каже нещо, потвърждение или не на въпроса и да си тръгне, да се опитва да възспира съзнанието му не бе лесна работа, колкото и да се учудваше.

Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Сря 09 Юли 2008, 02:47

-Съжалявам, професоре...през ума ми не е хрумвало да се бъркам в неща, които не са моя работа. Виждате ли, не зависи от мен.
Кейдън нямаше намерение да казва повече по този въпрос. Дори да кажеше директно "Не мога да спра да чувам мисли" едва ли щеше да разведри атмосферата:
-Моля седнете.-рече той спокойно.
-Защо й е да сяда?-запита Салазар бързо.
-Ами за да не падне естествено.-отвърна Кей още по-меко.
Дегизираният мъж изгледа скептично директора-явно не му се искаше да остават още на това място. За себе си ли се притесняваше или за компанията си обаче, Кейдън не можеше да прецени на този етап:
-Съзнавам, че не съм човекът, когото търсите, но се опасявам, че съм единствения директор в наличност, а вие за момента сте професор в моето училище и като такъв нося отговорност за...вашата ефективност.-измъдри той и се усмихна мило. Незнайно защо плануваното доброжелателно изречение, се бе превърнало в егоистично изявление, но беше малко късно да се замаже положението.
Въпреки това Хестия Джоунс седна на стола безмълвна:
-Ще се изумите колко мои качества ме правят полезен в нестандартни ситуации.-рече Кей още по-ненамясто, но като че ли вече беше спрял да се впечатлява от репликите си.
Хестия го изгледа скептично, но кимна:
-Добре.
Незнайно защо бе решила да говори. Може би именно неуместното му отношение я бе провокирало. По-интересно обаче, бе какво щеше да изрече след тежката въздишка...

Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Нед 13 Юли 2008, 01:30

.

- Пламъците на нощта и росата на зората са несъвместими.-Огънят в камината лумна. Кейдън повдигна вежда, ала не каза нищо повече, и Хестия продължи. –Когато силите намаляват, и те напускат осъзнаваш колко е важно да има на кого да се подпреш. - едва, едва една лека усмивка се плъзна по устните й.

Салазар вече беше ядосан, но седна на другият стол. Разбираше нуждата на Хестия да поговори с някого, който да й помогне, ала не му се вярваше това а е Кейдън. „Хайде Хес, отиваме направо при учителите на Каролина, стига, да си вървим.”

-Не мисля, че професор Джоунс е в състояние да пътува, не че съм лекар, но можете да се посъветвате с лечителката. Все пак моята работа е да се грижа за здравето на моите ученици и преподаватели. – обясни Кей.

Сал едва не скочи да го удуши. Спря се, ала не му беше лесно.

-Шоу, мисля, че ви разбирам, какво е да чувствате чуждете мисли, без дори да искате. – подхвана пак Хестия. – За това останах. Защото вече знаете, всичко, което се върти в главата ми сега. Или свеждаме списъка до 10тина неща. Както моите мисли, така и мислите на моят… спътник. – Кей кимна. – Така че в момента знаете, че се нуждая от помощ.

-Лечителката е много способна. – почна отново Кейдън.

-НЕ разбра ли че няма да помогне – не издържа Салазар и тръгна да става, очите му засвяткаха и той придоби заплашителен вид.

-На ваше място не бих си и помислил да прекрача прага на тази врата.

-Прав е. – увери го Хес.

-Е, професор Джоунс? – подканващо попита Кей.

-Три дни… след което се връщам, и ако пожелаете, ще се отбия в кабинета ви, ако има с какво да ви помогна. Ще се радвам да оформим още сега 3те дн отпуска.- отвърна тя. – Естествено, ако не ме изненадате, че можете и сам да ми помогнете, да надвия своята да я наречем моментна физическа слабост.Кей отново погледна към Сал, който едва се сдържаше да стои на стола.-А, да, той ще е с мен, когато се налага – допълни Хес. – Е?

Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Пет 18 Юли 2008, 00:14

-А...да, естествено...-разсмя се Кей внезапно.-И си мислите може би, че това е разумно? Вероятно и причина имате да смятате така?
Хестия го изгледа, изумена от внезапната проява на груб сарказъм. Директорът изведнъж бе започнал да се държи като хулиган и щеше да й бъде трудно да намери подходящи думи да отвърне на негативната му реакция. Какво всъщност го бе подразнило така изведнъж? Той беше видял добре Салазар и по-рано, но не бе казал нищо. Сега обаче, внезапно бе започнал да се държи като същинска хрътка на каишката на Министерството на магията.
-Вижте професоре, колкото и очарователна да намирам вашата наивност, аз не мога наистина да допусна, че съзнателно сте дошли тук в заблудата, че всичко ще бъде наред.
Джоунс възприе думите без да съумее да повярва на ушите си. Импулс я накара да се изправи мигновено, стискайки юмрук в старанието да потуши гнева си. Приливът й на адреналин накара и Салазар, и Кейдън да обърнат погледите си към нея:
-Дойдох тук да търся помощ!-едва не извика тя в лицето на директора.
-Да...от човек, който не присъства.-отвърна той тихо и съвсем спокойно.
-Да си вървим. Беше грешка да идваме на първо място.-рече Хестия прибързано.
Адреналинът й се бе изчерпал и отново чувстваше недостиг на сили за каквото и да е. Салазар стана в един миг с Кей:
-Къде си мислите че отивате?-запита директорът все още невъзмутимо спокоен, но все пак изправен.
-Далеч от тук.-отвърна Джоунс без да си прави труда да го поглежда. Салазар за сметка на това хвърли на директора един бърз смразяващ поглед, който обаче изглежда не направи никакво впечатление на другия.
-Далеч от тук в мечтите си!-рече малко импулсивно Кей.
Ръката му бръкна под мантията и затърси тъй необходимият му допир на върбата. Когато стисна пръчката в ръка, се поколеба, ала само за секунда, сякаш да се увери в ума си, че действията му са рационални. Е, бяха. С едно движение вратата бе заключена, а Джоунс и Салазар-върнати на предните си места:
-Как си позволявате?!-изригна най-сетне и гневът на Сал.
-О! Позволявам си.-рече Кей все още спокойно.-Защо всички се учудват? Позволявал съм си много повече от това все пак.
Шоу седна и запримигва срещу тях, но ответна реакция не последва:
-Хайде де, седнете. Не виждам да имате други алтернативи в ситуацията, а вие?
Салазар не откъсна резкия си поглед от директора, но направи жест към мантията си, който не се хареса на другия.
-Не, не, драги.-рече Кей, придружавайки думичките с кратко махаловидно движение на показалеца си.
Странно, но това бе напълно достатъчно за Сал да спре импулса си.
-Е, хайде да видим какви са правилата на играта...
Кейдън се изправи без да сваля поглед от двойката със странно мило изражение:
-Ти...-замахна той с пръчката към Сал, карайки мъжа да потрепне леко.-изчезваш още сега.
Червенина изби по лицето на мъжа, но Хестия, която бе започнала да разбира защо директорът се държи по този начин, сложи ръката си пред Салазар, за да го възпре от следваща глупост и кимна леко:
-Той е прав.
Мъжът не остана никак зарадван от думите й и не помръдна веднага от мястото си. Явно директорът не бе и очаквал активна и своевременна реакция:
-А Вие...останете. Имам идея, която може...е, да се окаже изключително неуместна, но и много полезна за бързото разрешаване на проблема.

Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Съб 19 Юли 2008, 17:58

Салазарсе намръщи, но не стана:
-Ако аз прекрача този праг, то ще е само заедно с Хестия.
-А.... значи искате и двамата в Азкабан? - попита въудошевено Кейдън. - Отдавна в министерството се чудехме, защо Джоунс се появи от нищото, или поне в нашите очи, и ей така, дори без изит, дни преди началото на учебната година я взеха за учител. Поне сега ще разберем...
-Как смееш... - изсъска Сал, но беше прекъснат.
-Чудите ли се, Шоу? - усмихна се Хестия и се облегна назад. - Може би по същата причина, поради която прецедателя на магисъбора, който вие цените повече от себе си, е още жив. Достатъчно съм способна, дори и с тази нелепа спънка в момента.
Кейдън се усмихна, но не се обърна към Джоунс, дуите му баха асочени към Салазар.
-Е, надявам се, вече си тръгвата, въпреки че се надявах този стол да е празен сега...
-Ти... - ядоса се Сал и затърси магическата си пръчка. - Импедимента!
-Протего! - извика ХЕстия на секундата.
-Какво правиш. - развика й се Салазар и понечи да я задърпа към изхода.
-Само ти! - отвърна преподавателката и не помръдна от мястото си. - Аз трябва да остана. - думите й прозвуаха еднакво решително и умолително, защото онази магия костваше повечето й сили.
След като чухзвука от хлопващата се зад Салазар врата, Джоунс погледна към Кей:
-И каква е твоята идея, Кейдън? - попита спокойно тя.

Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Вто 22 Юли 2008, 00:24

Кей се отпусна назад на стола видимо притеснен. Проскърца леко със зъби, хвана една писалка и пъхна края й в устата си с идеята да забави неизбежния отговор на тази нейна последна реплика. Професор Джоунс го гледаше с интерес докато той уталожваше възмущението си, което никак не му се понрави наистина. Затова не се и сдържа да изрече:
-Госпожице Джоунс...когато аз започна да се обръщам към Вас с "Хестия", едва тогава би било разумно и нормално да се обръщате към мен с "Кейдън".
Столът на Хестия изскърца леко, когато жената се попремести в него. Беше прекрачила една хубава граница, а дали го осъзнаваше?
-Вярвам, че това няма да се повтори за в бъдеще...все пак сте достатъчно ингелигентнта жена. Но...-директорът се изправи и й обърна гръб внезапно.-не мога да Ви помогна с нищо, тъй като криете прекалено много фактори относно здравето си от мен. Ако решите, че нямате желание да споделите всичко, то тогава се чувствайте напълно свободна да напуснете. Не мога с нищо да Ви задължа, а и не желая да ви задължавам за каквото и да е. ако все пак наистина търсите решение на проблема си, не можете да очаквате, че е нормално да оставяте този срещу вас в неведение за тъй значителни елементи, довели до Вашето състояние. Моля, решете още сега какво искате.
Кейдън не помръдна от мястото си. Той очакваше или да чуе гласа на професора, или пък звукът от вратата. Нямаше значение кое от двете-докато не чуеше звук, нямаше да помръдне или да добави каквото и да е.

Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Пон 28 Юли 2008, 00:26

Е, звук имаше - от лекото скърцане на пода. Директорът сигурно си беше помислил, че Джоунс си тръгва, ала не чу звука от вратата, нито тя да се е строполила на пода.
-Господин Шоу, - започна Хестия и го накара да се обърне. Беше застанала зад стола. - явно ще ви се наложи да отделите малко време на преподавателката по отвари... - усмихна се едва забележимо. Гласът й беше спокоен и тя говореше много бавно, защото трябваше да разкаже всичко. - Желаете да разберете повече за причинителите на лошото ми здравословно състояние. Явно напрежението по време на годишните изпити ми е дошло в повече.
-Професор Джоунс, колкото лечителката ще ви помогне, толкова и изпитите са причината. Ако обичате - по същество. - отговори Кей.
Младата жена се стъписа за момент от отговора, явно беше подценила новия директор мъничко. Сви очи и несъзнателно промени цвета на косите си от светло руси - шампанско.
-Червена драконова трева. Говори ли ви нещо? - Хестия знаеше, че няма да получи отговора, който беше правилен в случая, затова продължи. - Тази съставка е изключително рядка и се изолзва най-вече в силни отвари и серуми. Не се продава в магазините, по Ийтс Стрийт дори не са и чували за нея. Много малко опитни магьосници си позволяват да работят с нея, от тези които знаят за съществуването й имам впредвид.
-Вие? - попита бързо директорът.
-Разбира се. - отвърна още по-бавно преподавателката. - Ако не аз и няколко мои познати... то никой не би употребявал тази билка... Мисля разбирате - движа се в средите на най-добрите в моята област, колкото и нескромно да ви прозвучи, но това е важно и за моята професионално развитие и за да мога да предоставям най-доброто на своите ученици като знания и умения. - Хестия подпря ръце на стола. - Билката се намира само в южните части на Франция. Не се продава свободно - трябва да знаеш къде да я търсиш, и от кого.. - пое си дъх и продължи. - Серумите и отварите са силни, а ефекта на билката е освен всичко друго и подсилващ, десетократно. Най-известната отвара, която се приговя с тази билка е Отварата на Прокълнатите Души. Не се изучава в училище, дори и в специалните курсове след завършване за преподаватели... -Джоунс се усмихна едва.
-Може ли да повторите отварата? - попита директора.

-Разбира се - Отварата на Прокълнатите Души. - отговори преподавателката и продължи разказа си. - Тази билка както ми помага, така и заради нея сега стоя в киле... извинете, кабинета ви. - допълни тя. - Трябваше да направя една отвара... За прецедателя на магисъбора. Малка доза от тази билка ми бе нужна, използвах я, но като професионалист, бях длъжна да я опитам, все пак не е отрова, а един вид лечебна отвара.
-Никъде не ви учат на това, доколкото съм запознат.
Джоунс преглътна.
-Никъде... точна така. Както и аз "от никъде" "изникнах" и ме назначиха дори без изпит. - несъзнателно повиши глас.
После отново почувства нужда да седне и заобиколни стола. Седна и се облегна. Стана й малко по-добре. Отмести глава леко назад и погледна към директора. Той стоеше и наблюдаваше действията й.
-Отварата за няколко часа намали силите ми до минимум, но после отново си ги възвърнах. Няма връзка със сегашното ми състояние беше отдавна а и няма възможност да има остатъчен ефект, запозната съм с този вид отвари, но исках да ви попитам нещо - В кабинета ми има билки, имаше и от въпросната. Преди заминаването ми беше 7 листенца, а сега са 3. Тези четири листенца могат да убият по-голямата част от магическото общество, дори и при неправилна употреба. Някой е влизал в кабинета ми, докато ме е нямало. Не искам да обвинявам никого, нито някога са ми се скъпяли да дам някоя билка, ала точно тази е много опасна както в ръцете на неразбиращи, така и на разбиращи. Просто за сигурност, искам да ви попитам знаете ли кой е влизал в кабинета ми? - накрая завърши тя и си пое въздух.
Много мисли й се въртяха в главата, като се започне от това какво е станало със Салазар сега, дали бе огасила огъня в камината на къщата и най-вече - какво ще се случи със самата нея, дали Кейдън не я държеше там, просто докато не дойдат от министерството на магията да я хвърлят в Азкабан. Несъзнателно беше навела глава и дългие й коси се спускаха от двете страни на лицето й. Притвори очи, не й се спеше, ала имаше чувството, че няма сили дори и да говори продължително вече. Кейдън обаче я извади от унеса... Когато заговори, тя си наложи да вдигне глава и да го изслуша. Примигна, после отвори очи и ги присви, докато внимателно попиваше всяка дума на директора:

Kaden
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~
~`~WrEcKlEsS LeAdEr~`~

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Вто 29 Юли 2008, 02:39

-Значи смятате, че някой е откраднал съставката и е приготвил въпросната отвара?
Хестия го погледна малко учудено. Май сама не беше разбрала какво бе намекнала директно. Кимна с глава-виждаше й се логично.
-Да, наистина.-отвърна Кейдън без да се съобразява за пореден път.-Ако това е, което е станало, то този някой е търсел точно това, тъй като е взел тъкмо количеството, необходимо му за целта. Нещо друго липсва ли?-попита той бързо.
-Не.-каза Джоунс замислена. Ама че анализатор беше този Шоу. Главата започваше да я боли.
-Така...установихме, че нарушителят дори е знаел за функцията на съставката...
-Кога го установихме?
-Установихме го!-рече Кей припряно. Не беше нужно тъкмо сега да се отнася в обяснение за една толкова простичка логическа връзка.-Колко вида отвари могат да се приготвят с нея?
-Пет или шест.-тросна се Хестия. Не й харесваше на къде бие директорът. Дали пък да не си тръгне?
Кейдън бе наясно с мислите й, но не смяташе за нужно да обърне внимание веднага:
-Възможно ли е някой да желае смъртта Ви, госпожице Джоунс?
-Моля?!-Хестия се изправи, възмутена от ужасния въпрос.
Кей почти се засмя, но усети навреме, че не е никак подходящо:
-Описвате състоянието си, описвате действието на билката...съвсем очевидно е, че намеквате връзка. Смятате, че билката е използвана върху Вас.-заяви й той. Джоунс примигна.-Бих Ви посъветвал да потърсите отговорите на въпросите си на мястото, от което както сама се изразихте "изникнахте". Какво мислите?
Кей се изправи и прекоси стаята. Този шкаф се беше превърнал в негов любим откакто го

бе омагьосал да поддържа ниски температури. Вътре си пазеше кутийка сладолед. Понякога завиждаше на мъгълите. Взе кутията и лъжичка, когато се сети за Джоунс:
-Искате ли сладолед?-попита съвсем дружелюбно.
-Току-що ми съобщихте, че някой ме иска мъртва и сега ми предлагате сладолед?!-върна му Хестия гневно.
-Хм..-усмихна се той.-Е както искате.
Взе си лъжичката и кутията и се върна на стола си зад бюрото:
-Кажете сега...кого подозирате?

Второкурсник
Второкурсник

Female

Описание
Герой:

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   Чет 07 Авг 2008, 19:38

Хестия дишаше бавно, за да си гарантира, че няма да стане и напусне стаята. Погледа директора няколко минути, как яде сладолед. Възможно ли бе да попадне в толкова нелепа ситуация. Тръсна глава и... извади от джоба си шоколадче. Черният шоколад й действаше добре и й даваше сили, от които сега имаше голяма нужда. Отвори го и погледна въпросително към Кей, който не реагира. Сметна това за "не" и си отчупи. Усмихна се и се поизправи, какаото веднага беше подействало ободряващо. След като преглътна отново се облегна назад и си пое дъх.
-Надали има човак без врагове. - започна тя. - И дори да има такива изключения, аз не съм сред тях.
Хестия преплете пръстите на двете си ръце и ги потави върху коленете си.
-Кой може да иска да ме убие аз мога да предположа - някой който ми има зъб поради някаква причина. - сериозно обясни преподавателката.
-Ама разбира се! - съркастично изръкомаха Кейдън.
Хестия го погледна с досада, сякаш нямаше какво друга да каже, а тръгваше и да й се подиграва. Тогава директора върна серионото си изръжение:
-Предполагам разбирате, че това не ви помага осено, освен ако нямате само един враг. - Хес кимна. - Помислете кой може да има изгода от това вие да сте мъртва?
Джоунс сви замислено очи, кой наистина можеше да има изгода от нейната смърт. В гавата й изплуваха различни спомени, които за радост на младата жена директорът не виждаше.
-Може би някой от миналото ви, преди да дойдете в академията? - предположи Кейдън, може би Хестия да не заспи на стола.
Джоунс се стресна и веднага се изтръгна от унеса на стари спомени. Погледна отново към директора и после към останалия шоколад. Все си още едно парченце и след като го преглътна заговори:
-В моето минало присъстват най-вече хора от училището, в което съм учила. И да... Аманда Сторм. Надали тя ще дръзне да ме убие... Отгледала ме е от бебе и до колкото зная все още се числи към "добрите" - усмихна се Хес. - Други... - през съзнанието й пробягнаха образите на учителят и "съученикът" й по отвари, които изучаваше допълнително през лятото и когато завърши. - В момента не се сещам. - обяви тя и подпря глава на ръката си, като усещаше спирането на действието на шоколада.
-Вие може би... Имате някакво предположение, или греша?

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът на директора   

Кабинетът на директора
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1