Academy of Magic

Нека магията бъде с теб!

ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Рисковете от приготвяне на отвари и как да ги избягваме

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Lady Cool
Второкурсник
Второкурсник

Female
Брой мнения : 1526
Къща : Замакът на семейство Джоунс
Дом : Блъдхенд
Сума в Гринготс : 1133
Registration date : 30.01.2008

Описание
Герой:
Особености: Метаморфмаг

ПисанеЗаглавие: Рисковете от приготвяне на отвари и как да ги избягваме   Съб 03 Май 2008, 10:09

Професор Джоунс влезе със замах в кабинета. Този път не сне пердетата. Май се усмихваше, или така изглеждаше от далеч. Стаята беше огрявана от последните лъчи на следобедното слънце. Тя поздрави учениците, видимо в добро настроение, после започна.
-Надявах се, че щом имахте време в часа миналия път да обсъждате господин Толкин сте разбрали перфектно урока, а то какво, може би вай-слабото ви представяне на домашна работа.
Тихия шум в стаята утихна. Всички стояха като вкаменени и бяха вперили поглед в Хестия. Тя, доста по-спокойна и мила от предния час продължи.
-Надявам се, че няма да се повтори. - усмихна се, пое си въздух и продължи. - Днешният урок ще бъде по-лек, не съм поканила никого да ви изнася лекции, тъй като това са основни неща, които всеки уважаващ себе си маг е длъжен да знае, а именно Рисковете от приготвяне на отвари и как да ги избягваме. Този път единственият начин да онагледя е да започна да правя отварите и да допускам съзнантелни, грешки, което може да вдигне този замък във въздуха.
Слаб смях се разнесе из кабинета. Преподавателката се подсмихна и продължи.
-Още от най-стари времена са били приготвяни отвари. още от тогава са същестрували рискове.Говоря за чисто технически рискове при приготвяне на отварите. Ще разгледаме няколко такива. Когато се смесят две вещества може буквално от две капки, всяка от различно вещество този замък да се вдигне във въздуха,мисля че е ясно как да се предпазите от това и да го предодвратите. Друг вид чисто технически риск е при затопляне на вода или др. вещество, то може да изкипи. Да, звучи смешно и неправдоподобно, но не са единични случеите, в които известни магове са били обгаряни доживот от недоглеждане, че веществата в котела ще кипнат в/у краката им. - учениците започнаха да се смея, наистина бе смешно, самия урок беше лек и приятен, затова Джоунс ги остави да се посмеят. След няколко минути тя отново се изправи, всички млъкнаха, за да продължат с урока. - Друго важно, аз не съм от хората, които използватбилки от магазина - не си ги купувам в пакетче и после в коте, аз си ги бера, суша и т.н. или ги намирам по друг начин, но не и купени от Ийтс стрийт. Защо? Защото често в тези пакетчета слагат пълни фалшификати, когато си купувате блки така, първо гледайте срока на годност, после и като отворите пакетчетата отново преглеждайте билките.Има и още нещо, надали някой от вас ще тръгне да си вади безоар от стомаха на коза, но пък за това можете много лесно да проверите този, който имате става ли въобще за нещо. - Хестия се усмихна, после реши че това за днес е достатъчно. - За днес толкова, ако има още неща, които преценя, че трябва да знаете преди изпита ще ги включа в учебника ви. Свободни се. Нямате домшна.

Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя

Рисковете от приготвяне на отвари и как да ги избягваме
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1